Удосконалення системи оцінки запасів, впровадження інновацій та модернізація профільного законодавства — пріоритети галузі видобутку вуглеводнів

Фахівці Геологічної інвестиційної групи взяли участь у VIII міжнародному галузевому форумі «Видобуток. Капітальний ремонт свердловин. Інтенсифікація», який відбувся в Полтаві.

Галузь розвивається, проте для оптимізації видобутку й збільшення інвестицій вона потребує низки рішень. Про це — декілька тез із цьогорічного міжнародного форуму, присвяченого видобутку вуглеводнів:

  • Компанії хочуть розуміти, скільки інвестувати в проект і наскільки швидко він може окупитися. Проте сьогодні в Україні інвестор не володіє відкритою інформацією щодо того, скільки насправді є запасів газу, які б відповідали реаліям ринку. Провідні світові компанії оцінюють запаси вуглеводнів за системою PRMS. Ця система враховує і технічні, й комерційні чинники, що впливають на терміни і вартість реалізації проектів. Зараз Україна працює над реалізацією законодавчих ініціатив із визнання державою системи PRMS.
  • Серед пріоритетів Державної служби геології та надр — спрощення доступу до геологічної інформації завдяки запуску онлайн-мапи з переліком корисних копалин, свердловин та виданих спецдозволів (до кінця року кількість нафтогазових свердловин збільшиться щонайменше на 2000); зняття грифу «таємно» із запасів окремих корисних копалин, гарантування підтримки уряду у разі інвестування в проект понад 20 млн євро та створення компанією певної кількості робочих місць.
  • Буріння на повітрі та буріння горизонтальних свердловин допоможе підняти видобуток газу на якісно новий рівень. Горизонтальне буріння дозволяє підвищити ефективність видобутку в 10-30 разів. Перевага застосування технології буріння на повітрі — у зростанні швидкості проходки, зниженні витрат й екологічних ризиків. Застосування цього методу потребує нового обладнання й експертизи, а також регуляторних змін.
  • На жаль, досі відсутній чіткий документ, який би врегулював і чітко описав взаємодію одночасних робіт на свердловинах, наприклад, буріння, експлуатацію та капітальний ремонт свердловин кількох різних підрядних організацій. Адже недоцільно видобувним компаніям при бурінні глибоких свердловин зупиняти експлуатацію першої свердловини при спорудженні наступної.
  • Цифрові рішення та застосування нових технологій для підвищення кваліфікації персоналу допоможе відпрацювати завдання з високим ризиком не в реальних, а в змодельованих ситуаціях. Наприклад, симулятори з буріння відтворюють точну копію свердловини та інтерпретують процес і різноманітні ймовірні проблеми у реальному часі, як-от несправність бурових насосів, що допомагає уникнути їх під час роботи на родовищі.
  • Україна зможе в короткі терміни забезпечити себе газом за доступною ціною, якщо застосує технологію картування промислових резервуарів вуглеводнів. Ця технологія відома у світі й передбачає інтеграцію всіх даних у вигляді комп’ютерної тривимірної моделі. Картування допоможе визначити просторове положення значних за розміром вуглеводневих резервуарів, а при закладенні нових свердловин — мінімізувати ризик.

У форумі, що відбувся в НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», взяло участь близько 200 представників провідних нафтогазовидобувних, бурових і сервісних компаній, науковців, представників зарубіжних закладів вищої освіти, зокрема Азербайджану та Польщі.

HOW TO START COOPERATION WITH US
Visit the main office: Lviv, Uhorska street, 14 (Business Center “DOMINANT PLAZA”)
Write or call: [email protected]; +38(063) 310-46-74